Pokrývačství


Střecha domu je základem pro dlouholetou životnost každé stavby, a proto je velice důležité aby byla střecha vhodně pokryta. O tuto část stavby a detaily provedení se postará pokrývač (pokrývačství), celkově tento střešní obor nazýváme pokrývačství.

Námi prováděné pokrývačské práce jsou jedním ze základních produktů a  stavebním pilířem při provádění  oprav střechrekonstrukcí střech či při realizaci střechy kompletně.

Naši pokrývači odborně pokryjí každou střechu!

Pokrývačské práce – poležení krytiny je  na celé střeše nejvíce viditelné  a dovolujeme si tvrdit, že jsou naší nejsilnější odborností. Provádíme pokrývačské práce pro všechny typy střech – valbové, pultové, mansardové. K pracím pokrývače patří samozřejmě montáž střešních oken a  střešních prvků jako sněhové zábrany a dalších střešních doplňků prvky odvětrání montáž solárních střešních panelů. Střešních krytin  je velké množství  a záleží především na vašem uvážení  jaký typ si vyberete k montáži na Vaší střechu.

Výběr střešní krytiny podléhá mnoha aspektům  jeden z nejdůležitějších je  požadovaný vzhled zvolené krytiny,samozřejmě je nutné také brát zřetel na  zatížení krovu a  životnost krytiny , cenu, záruku na provedení prací a záruku výrobce materiálu. Pro výběr krytiny je také potřeba zvážit zda se vámi vybraná krytina hodí do dané lokality . Veškeré Informace Vám rádi poskytneme a vaší střechu naši pokrývači kvalitně položí .  naši technici Vám dokáží podrobně  popsat i negativní stránky daného materiálu.

Při výběru  střešní krytiny je nutné brát ohled i na celkovou plochu střechy, na kterou bude krytina položena . Dalším důležitým požadavkem při výběru krytiny je sklon Vaší  střechy, Každá krytina má své doporučení pro minimální a maximální sklon. Pomůžeme Vám vybrat nejlepší krytinu pro Váš dům.

Vzhledem k důležitosti této práce je velice důležité aby pokrývač měl dostatek zkušeností a volil správné materiály, jinak bude taková střecha působit neustálé problémy a tím i stát jejího majitele vysoké finanční náklady na opravy a složité rekonstrukce!

Naši pokrývači mají bohaté zkušenosti v oboru pokrývačství a jsou pravidelně školeni na všechny druhy pokládky střešních krytin.

Pokrývači nejčastěji provádějí:

 • pokládka difůzních a parotěsných střešních fólii: Dörken, Dekten, Jutadach
 • zateplování plochých střech systémem Polydek
 • modifikované asfaltové pásy: Elastek, Glastek, Vedak
 • plechové krytiny falcované: z mědi, pozinku, plechu, Rheinzinku
 • profilované: Maxidek, Ruukki, Ondusteel, Lindab, Rova
 • pálené krytiny: Tondach, Röben
 • betonové krytiny: KM Beta, Bramac
 • asfaltové šindele: CRC, IKO, Cerabit
 • Onduline (lehká krytina z tužené polyesterové tkaniny)

POZOR!!! Pokládáme a opravujeme prejzovou krytinu na památkově chráněných objektech.

Provádíme porývačské práce s těmito krytinami :

Pálená krytina                    –  Tondach  - Je hned několik důvodů, proč se tato  pálená krytina stala pokrývači a zákazníky  tak oblíbenou. Je to  pro její extrémně dlouhou životnost, která se odhaduje až 100 let. Materiály a přísady, které se po dlouhou dobu nemění, dělají z pálených tašek unikátní stavební materiál, který byl časem vylepšen o engobování a glazování. Nesporná výhoda je váha oproti ceně, která je vyšší než u hlavního konkurenta, tašek betonových. Naši pokrývači montují Tondach.

 

Betonová krytina               –  Bramac,KM beta ,Mediterran - Nejrozšířenější a pokrývači nejoblíbenější varianta zastřešení Vašich domů. Kvalitní probarvený beton s akrylátovou povrchovou úpravou a následným lesklým nástřikem. Obvykle deset tašek na metr čtvereční váží lehce přes čtyřicet kilo, tedy většina krovů bez problémů pojme tento typ krytiny. Barevný sortiment čítá 5-8 barev. Naši pokrývači pokládají Betonpres, Bramac, KM Beta.

 

Plechová krytina                 –  SATJAM,Lindab – Lehké plechové střešní krytiny splňují veškeré estetické, technické a fukční požadavky kladené na střešní krytinu. Krytiny jsou profilovány do tvaru klasických střešních tašek s výraznou nebo naopak s nenápadnou vlnou. Dávají tak střeše dokonalý vzhled a možnost zvolit krytinu ve stylu a barvě s dalšími stavebními prvky. Charakteristickou vlastností plechových krytin je snadná a rychlá montáž, dlouhá životnost a snadná údržba. Naši pokrývači pokládají : Lindab, Ruukki, Satjam, Bratex

Vláknocementové krytiny –  Eternit,Cembrit

Provádíme výměnu střešní krytiny a opravu střešní krytiny :

Oprava a výměna  částí střešní krytiny je základ pro naší   pokrývačskou činnost. Jelikož střešní krytina podléhá  stárnutí a po  nějakém čase strací svou odolnost a pevnost .Je dobré provádět její kontrolu .Tuto kontrolu a případnou opravu střechy Vám zajistí naši pokrývači

Při kontrole  taškové střechy pokrývači -  často zjišťujeme , že je několik  tašek prasklých nebo odprejsklých  a žádají si vyměnu . Pro některé druhy pokrývačské  krytiny může být po čase problém sehnat tašku náhradní  a proto by  měl být na Vaší  půdě vždy dostatek náhradních tašek pro  případnou pokrývačskou opravu. Výměna částí střešní krytiny pokrývačem  je poměrně jednoduchá , která může zabránit  vzniku dalších problémů – poškození krovu.

Nejčastěji opravované části střechy :

 • Oprava hřebene a hřebenáčů
 • Oprava a výměna úžlabí, žlabů, oplechování
 • Nátěry střech (i na těžko přístupných místech)

Hledáte kvalitní pokrývače? Kontaktujte nás, rádi se Vám budeme věnovat.